homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

Jak pomóc homoseksualnemu dziecku

Kochajmy homoseksualistów

Jak najlepiej możecie pomóc swojemu dziecku, niezależnie od tego, czy decyduje się zostać gejem lub lesbijką czy też zmierzyć się ze swoimi skłonnościami homoseksualnymi?

Praktycznie wszystkie osoby, które mają za sobą wyjawienie rodzinie prawdy o swoich homoseksualnych skłonnościach, mówią, że ich największą nadzieją i najsilniejszym lękiem było pytanie: "Czy oni będą potrafili nas nadal kochać"?. Bali się odrzucenia, obwiniania, wzbudzania poczucia winy. Bali się, że ich życie rodzinne zmieni się w nieustającą katastrofę.

Pisze o tym Jan:"Wysłałem mojej mamie ośmiostronicowy list, wyjaśniający, dlaczego próbowałem popełnić samobójstwo. Opowiedziałem o mojej ukrywanej walce z homoseksualnymi skłonnościami i o konflikcie, jaki poczucie, że jestem gejem, budziło w mojej świadomości. Napisałem jej o krótkotrwałym związku z innym mężczyzną, który zostawił mnie w większej depresji i większym poczuciu winy niż cokolwiek wcześniej. Byłem przekonany, że po tym ja dostanie mój list, mama już nigdy się do mnie nie odezwie. Ale zrobiła coś innego. Powiedziała mi, ze mnie kocha, niezależnie od wszystkiego."

Wyobraźcie sobie ulgę, jaką odczuł! Tym większą, gdy podobnie zareagowali jego przyjaciele.

"Mieszkając w Arabii Saudyjskiej spotkałem amerykańską rodzinę, która 'zaadoptowała' mnie, zapraszając do swego domu. Emanowali taką miłością i ciepłem, że samo przebywanie z nimi miało uzdrawiający wpływ. Gdy spędzałem czas z ojcem rodziny i jego dwudziestokilkuletnimi synami czułem, jakby wypełniała się głęboka dziura wewnątrz mnie, pragnienie, by być akceptowanym przez mężczyzn, by mieć kumpli. Powiedziałem temu człowiekowi o swojej walce z homoseksualizmem, a on zareagował bezwarunkową miłością i wsparciem. Zobaczył we mnie dobro i wartość, których sam w sobie nie dostrzegałem."

Jan w końcu wrócił do USA i poddał się terapii, skoncentrowanej na odbudowie jego pozytywnej samooceny jako mężczyzny. Gdy jego 'adopcyjna' rodzina wróciła do USA, spotkał się z nimi. Mówi o tym spotkaniu:

"Mój związek emocjonalny z tą rodziną, zwłaszcza z ojcem i synami, wzmocnił się jeszcze bardziej, gdy spotkałem się z nimi w większym pokoju ducha, bardziej pewny swej własnej męskości i wartości. Moja trwająca całe życie tęsknota za tym, by być kochanym i akceptowanym jako mężczyzna, została w końcu zaspokojona. Byłem teraz zdolny przyjąć tę męską akceptację całym swoim jestestwem."

Powyższa historia, choć przykładowa, odzwierciedla częste doświadczenie osób o homoseksualnych skłonnościach. Dlatego ważne jest, byście jako rodzice i przyjaciele taką osobę jeszcze bardziej kochali i mówili jej o tym. Wiele osób gdy odkryje, ze ich dziecko ma skłonności homoseksualne zaczyna odczuwać ból, zmieszanie, smutek a nawet złość. Jak najbardziej macie prawo do odczuwania tych emocji. Warto jednak wiedzieć, że wasze dziecko najprawdopodobniej odczyta te emocje jako wyraz odrzucenia, czy wręcz nienawiści. Wasz syn, wasza córka potrzebuje wiedzieć, że nadal ją kochacie i że wasza miłość jest bezwarunkowa.

Potrzebuje wiedzieć (w zależności od konkretnej sytuacji):

  • że rozumiecie, iż cierpiał (a)w milczeniu przez długi czas,
  • że wiecie, iż jego/jej homoseksualne odczucia to nie kwestia wyboru, ani coś, co można zwalczyć siłą woli,
  • że doceniacie jego/jej odwagę, by wam o tym powiedzieć,
  • że nie czujecie nienawiści do niego/ do niej.

W jaki sposób otwarte demonstrowanie miłości może wam wszystkim pomóc? Jako minimum, ocali relacje między wami a dzieckiem i stworzy podstawę do otwartej komunikacji. Tylko jeśli wasze dziecko wie, że kochacie je bezwarunkowo, i ufa wam, będzie w stanie słuchać o waszych uczuciach i przemyśleniach na ten temat. Nie uzależniajcie tego od faktu, czy on/ona akceptuje swój homoseksualizm, czy też nie. Być może teraz zaangażuje się w homoseksualne relacje, bo będzie się to mu wydawać atrakcyjne. A jednak, nawet po latach takich doświadczeń może mieć kolejne przemyślenia. Jeśli ufa wam, zwróci się do was w chwili gdy zapragnie zmiany, uleczenia.

Jednak wpływ miłości jest znacznie silniejszy. Homoseksualizm to w dużym stopniu ogromne pragnienie emocjonalnej (nie seksualnej) miłości. Głód ten staje się głodem seksualnym, gdy dziecko nie potrafi znaleźć sposobu, by zaspokoić go emocjonalnie. Nie jest zbytnią przesadą stwierdzenie, że zostajemy z homoseksualizmu 'wykochani'. To doświadczenie prawdziwej, głębokiej miłości - ze strony rodziny, przyjaciół, dla osób wierzących ze strony Boga - leczy.

Na podstawie http://peoplecanchange.com

pomocne lektury

Dziecko a skłonności homoseksualne

Profesjonalna i przystępna pomoc dla rodziców, których dzieci cierpią na zaburzenie tożsamości płciowej.

Czytaj więcej