homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

 

Precyzyjne etykietkowanie podejścia terapeutycznego jest dość trudne, ponieważ jest wśród nas całkiem sporo purystów. Oznacza to, że mimo iż każdy z nas mógłby powiedzieć, że stosuje terapię reparatywną, sposób interwencji może bardzo się różnić w zależności od terapeuty. Termin który ja osobiście stosuje na opisanie swej pracy to "terapia afirmatywna nastawiona na akceptację płci".

Czytaj więcej: Terapia męskiego homoseksualizmu ? podejście kognitywno-behawioralne - A.D. BYRD

homoseskualizm to choroba?

Psychoterapia to nie monolit. Istnieją różne teorie na temat źródeł i mechanizmów powstawania problemów psychologicznych. Jest też wiele metod terapii, technik terapeutycznych (np. terapia systemowa, analiza transakcyjna, terapia poznawcza), a jednak każda z nich okazuje się skuteczna dla określonego typu pacjentów. Tak samo jest z terapią nastawioną na pomoc osobom z nieakceptowanymi skłonnościami homoseksualnymi (SSA). Poniżej prezentujemy punkty wspólne.

Czytaj więcej: ELEMENTY WSPÓLNE

homoseskualizm to choroba?

W Polsce znany m.in. z doskonałego poradnika terapeutycznego: "Terapia reparatywna męskiego homoseksualizmu". Trzydziestoletnie doświadczenie w terapii homoseksualizmu.

Czytaj więcej: JOSEPH NICOLOSI

homoseskualizm to choroba?

Źródeł homoseksualizmu Medinger upatruje w zaburzeniu dorastania do męskiej tożsamości, dlatego terapia dokonuje się przede wszystkim przez "podróż do pełni męskości" - uzyskanie dojrzałej męskiej tożsamości.

Czytaj więcej: ALAN MEDINGER

homoseskualizm to choroba?

Amerykański psychoterapeuta i doradca, jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie zmiany orientacji homoseksualnej.

Czytaj więcej: RICHARD COHEN

homoseskualizm to choroba?

Holenderski psycholog, który od lat sześćdziesiątych XX wieku prowadzi praktykę terapii osób o skłonnościach homoseksualnych. Przez ten czas zdołał pomóc setkom homoseksualistów, którzy dzięki temu uzyskali możliwość do zawarcia stałego związku heteroseksualnego.

Czytaj więcej: GERARD VAN DEN AARDWEG

1) To, co piszecie jest skrajną manipulacją. Wiecie, że osoba, która zdecyduje się na coming out jest silna i ma wsparcie osób jej podobnych, dlatego właśnie chcecie by ukrywała swoje bycie gejem/lesbijką.


2) Bo osobą, która żyje w poczuciu winy i niezgodzie z swoją istotą łatwiej manipulować.

3) Tym samym są informacje skierowane do rodziców. Są manipulacją poczuciem winy, straszeniem chorobami i AIDS, zrzucaniem na nich odpowiedzialności za homoseksualność dzieci.

4) To też celowe działanie - wprowadzenie nienawiści i homofobii, rozbijanie rodziny, nastawianie rodziców przeciw dziecku i obarczanie ich odpowiedzialnością są celowymi działaniami, mającymi pogłębić poczucie nieszczęścia homoseksualnych nastolatków. Przez to pozbawiacie nastolatków wsparcia rodziców i rozbijacie rodziny.


podpisano:
nie wyrażam zgody na zamieszczenie moich danych osobowych, ale możecie mnie cytować, choć nie starczy wam odwagi, żeby to zrobić

Czytaj więcej: TO WSZYSTKO KŁAMSTWA!!!

zrozumieć homoseksualizm Mężczyzna, który decyduje się na terapię reparatywną robi to, gdyż chce wyeliminować niechciane odczucia homoseksualne. Jednak, wraz z czasem trwania terapii zaczyna koncentrować się na szerszych problemach.

Czytaj więcej: Podobno terapia reparatywna niszczy radość gejowskiego seksu, dlaczego?

Drodzy Państwo, nie przeczytałem wszystkich treści zawartych na Waszym portalu, ponieważ widzę kardynalny błąd:  Osobowość egodystoniczna na którą się powołujecie nie ma nic wspólnego ze świadomością. Nie jest świadomym wyborem. Jest nieświadomym konfliktem.

TZ, psychoterapeuta.

W definicji z ICD-10 nie chodzi o osobowość egodystoniczną, a homoseksualizm egodystoniczny. Pojęcie zostało wprowadzone do psychologii po 1973 roku, aby zapewnić osobom odczuwającym nieakceptowany pociąg homoseksualny prawo do podjęcia terapii ukierunkowanej na zmianę. Zdefiniowany jest jako sytuacja, w której osoba odczuwająca pociąg wobec własnej płci nie akceptuje tego i uważa za sprzeczne z autentyczną swą tożsamością. Później pojawiające się w mediach i publikacjach organizacji aktywistów homoseksualnych definicje homoseksualizmu egodystonicznego, zrównującego go z osobowością egodystoniczna są już natury poprawności politycznej.

Więcej na temat uwarunkowań politycznych, stojących za obecnym statusem homoseksualizmu w Międzynarodowej Klasyfikacji Zaburzeń można znaleźć w artykule Kulisy usunięcia homoseksualizmu z klasyfikacji DSM

Na szczególną uwagę zasługuje tu informacja:

Robert Spitzer - prze­wod­niczący sym­pozjum, w miejsce homosek­su­al­izmu zapro­ponował nową diag­nozę - zaburze­nie ori­en­tacji sek­su­al­nej, która miała trak­tować homosek­su­al­izm jako zaburze­nie tylko wtedy, gdy dana osoba czuła się z nim źle i chci­ała zmienić swoją ori­en­tację sek­su­alną (1).

  1. Stoller et al. A Sym­po­sium: Should Homo­sex­u­al­ity Be in the APA Nomen­cla­ture?. ?The Amer­i­can Jour­nal of Psy­chi­a­try?. 130 (11), s. 1207?16, 1973. PMID 4784866. [dostęp 2012-06-06].

 

adopcja homoseksualna Fakt:
Homoseksualiści rzadziej wchodzą w stałe związki, rzadziej pozostają wierni seksualnie partnerowi (jeśli mają stałego partnera), rzadziej pozostają w długotrwałych związkach, w porównaniu z heteroseksualistami. Doświadczają też wyższego poziomu przemocy domowej niż heteroseksualne pary małżeńskie.

Czytaj więcej: Mit nr 10: Związki homoseksualne są takie same jak heteroseksualne, z wyjątkiem płci partnerów.

adopcja homoseksualna Ponieważ źródło amerykańskie odnosi się do rzeczywistości USA, postanowiliśmy tego nie tłumaczyć ze względu na nieprzystawanie do realiów Polski. Natomiast polecamy zapoznanie się z polskim opracowaniem dotyczącym tego tematu: Sytuacja prawna homoseksualistów w Polsce.

Powrót do spisu mitów

adopcja homoseksualna

Fakt:
Procent przypadków molestowania seksualnego dzieci, w których mężczyźni molestują chłopców jest wielokrotnie wyższy niż procent dorosłych homoseksualistów w populacji, a większość mężczyzn molestujących seksualnie chłopców identyfikuje się jako homoseksualiści lub biseksualiści.

Czytaj więcej: Mit nr 8: Homoseksualiści nie są bardziej skłonni do molestowania dzieci niż heteroseksualiści.

adopcja homoseksualna

Fakt:

Ogrom badań naukowych pokazuje, że dla dzieci najlepsze jest gdy wychowują je biologiczna matka i ojciec, zaangażowani w trwały związek małżeński. Badania skoncentrowane na dzieciach homoseksualistów, choć wykazują poważne problemy metodologiczne, ukazują też specyficzne różnice.

Czytaj więcej: Mit 7 Dzieci wychowywane przez homoseksualistów nie różnią się od dzieci wychowywanych przez...

10 procent populacji

Fakt:

Zarówno ze względu na wzorzec zachowań ryzykownych (jak np. promiskuityzm seksualny), jak i ze względu na szkodliwość specyficznych aktów seksualnych, homoseksualiści  znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowalności na choroby weneryczne i nie tylko.
Najbardziej oczywistym i dramatycznym przykładem negatywnych konsekwencji praktyk homoseksualnych jest epidemia AIDS. W roku 2009 gejowskie pismo donosiło: "Połowa nowych zachorowań na AIDS w USA to mężczyźni homoseksualni i biseksualni. Zgodnie z danymi Centers for Disease Control & Prevention  chorują oni na AIDS pięćdziesięciokrotnie częściej niż jakakolwiek inna grupa społeczna." (1)

Czytaj więcej: Mit 6: Praktyki homoseksualne są nieszkodliwe dla zdrowia

10 procent populacji

Fakt:

Homoseksualiści doświadczają znacząco wyższego poziomu zaburzeń psychologicznych i uzależnień niż heteroseksualiści. Szczegółowy przegląd badań wykazał, że ?żadna inna grupa społeczna podobnej wielkości nie doświadcza tak wysokiego  poziomu patologii?

Czytaj więcej: Mit 5: Homoseksualiści nie doświadczają wyższego poziomu zaburzeń psychologicznych niż...

10 procent populacji

Fakt :

Fakt: Mniej niż 3% dorosłych Amerykanów identyfikuje się jako homoseksualiści

Czytaj więcej: Mit 4: Geje to 10% populacji

Nieetyczna terapia homoseksualizmu

Fakt :

Nie istnieją dowody naukowe na to, że wysiłki podejmowane w kierunku zmiany przynoszą większą szkodę niż życie homoseksualnym stylem życia. Prawdziwym pogwałceniem etyki jest odmowa klientowi prawa wyznaczenia własnych celów terapii.

Czytaj więcej: Mit 3: Wysiłki, by zmierzyć czyjąś orientację z homoseksualnej na heteroseksualną są szkodliwe i...

Fakt:

Tysiące kobiet i mężczyzn donosi, iż doświadczyli zmiany orientacji z homoseksualnej na heteroseksualną. Badania naukowe potwierdzają, że taka zmiana występuje - czasami spontanicznie, czasami jako skutek interwencji terapeutycznej.

Czytaj więcej: MIT 2: Orientacja seksualna nigdy się nie zmienia.

Fakt:

Badania naukowe nie wskazują, że ktokolwiek 'urodził się gejem', natomiast sugerują, że homoseksualizm jest rezultatem złożonego wpływu zestawu czynników rozwojowych. Popularne i rozpowszechnione przekonanie, że nauka udowodniła biologiczne, lub genetyczne uwarunkowanie homoseksualizmu ma swoje źródło w trzech badaniach opublikowanych we wczesnych latach 90.

Czytaj więcej: Mit 1: Homoseksualizm jest wrodzony

Mam kobietę, dziecko, skłonności homoseksualne. Męczą mnie fantazje homoseksualne. Wielokrotnie uprawiałem seks z kobietami, kilkakrotnie z mężczyznami. Od dłuższego czasu jestem z jedną kobietą, spodziewamy się dziecka. Nigdy jej nie zdradziłem z mężczyzną, ale męczy mnie to wszystko. Nie wyobrażam sobie życia geja, nie chcę stracić kobiety i dziecka, czuję, że gejowskie życie jest puste.

Odpowiedź:

 

Terapia reparatywna męskiego homoseksualizmu ma (jak każdy inny rodzaj psychoterapii) około 30% szanse całkowitego powodzenia. Kolejne 30% osób doświadcza znaczącej poprawy jakości życia.

Dla znalezienia konkretnej pomocy można skorzystać z kontaktów, na które wskazujemy w sekcji: "Tu znajdziesz pomoc".

Polecamy też książkę: "WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA" Joseph J. Nicolosi.

Na wstępie sugerujemy przeczytać o warunkach powodzenia terapii:

- kwestia motywacji

- więcej o wartunkach powodzenia:

- jak duże masz szanse na sukces terapeutyczny?

Polecamy też lekturę podstaw autoterapii.

______________________________________

Chcemy pomagać jak najbardziej rzeczowo i konkretnie, dlatego zwracamy uwagę, że porada mailowa, nawet jeśli ma mieć charakter zupełnie informacyjny, nie zastąpi wizyty u specjalisty i nie wystarczy ze względu na ewentualność nieporozumień przy zbyt powierzchwonym i krótkim wyjaśnieniu: dużo istotnych informacji umyka wypowiedzi pisemnej.

Na zadane pytania odpowiadamy w sekcji faq, tak by inne osoby z podobnym problemem też mogły z odpowiedzi skorzystać. Mamy nadzieję, że na tej drodze uda się rozbudować bazę istotnej wiedzy dla rozumienia poruszonego problemu, jak i szerszego tematycznego kontekstu.