homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

książki

tolle.pl
Przekroczyć narcyzm

Tytuł: Przekroczyć narcyzm
Autor: Tonino Cantelmi, Francesca Orlando
Wydawca: Salwator

Recenzja

Wiem, że wielu homoseksualistów oburzy się, jeśli się im powie: Masz problem z narcyzmem. Sam tak miałem. "Jaki problem z narcyzmem? Jak w ogóle można mi coś takiego zarzucać? Problem to ja mam z otoczeniem, z ludźmi którzy mają gdzieś moje potrzeby, którzy potrafią zepsuć każdą miłą chwilę! Problem mam z homofobią ludzi, z ktorymi żyję, pracuję, którzy choc starają się być "mili i tolerancyjni" robią to na siłę, pewni swej heteryckiej wyższości". Lektura książki pozwoliła mi dostrzec, że problemem nie byli inni, a mój własny sposób spostrzegania świata i siebie. Co to ma wspólnego z homoseksualizmem? Być może nic, ale do tej pory zadziwia mnie dlaczego praktycznie każdy z moich przyjaciół z czasów gdy byłem aktywnym homoseksualistą, miał w sobie coś z narcyza."

Nota wydawcy:

Problem narcyzmu przeżywa obecnie szczególne odrodzenie. Narcyzm jest siłą napędową pomagającą przezwyciężyć niezdecydowanie większości z nas; pomaga też w awansie społecznym, politycznym czy religijnym. Mimo że można tu mówić o ułatwieniu procesu decyzyjnego, to jednak obciążenia natury psychicznej związane z rozszerzaniem się narcyzmu są zbyt duże i destrukcyjne.

Narcyz to człowiek, który staje się niewolnikiem stworzonego przez siebie błędnego koła nieustannych poszukiwań. Wprawdzie te poszukiwania mają na celu osiągnięcie osobistego szczęścia, ale narcyz nie potrafi się cieszyć nawet z tego, co już osiągnął, przeciwnie - wciąż czuje niepokój i wewnętrzny przymus dążenia ku nowym wyzwaniom. Niniejsza książka to analiza psychospołeczna tych motywacji, które najlepiej charakteryzują człowieka żyjącego współcześnie. Do nich należy niebezpieczna afirmacja siebie, mogąca prowadzić do niepożądanych zachowań narcystycznych.