homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

świadectwa ex-lesbijek

ostre lesby

Brytyjska komik, aktorka i była lesbijka Jackie Clune opublikowała wspomnienia, w których opisuje, jak emocjonalna pustka jej związku z inną kobietą wykończyła ją psychicznie. Dopiero związek z mężczyzną dał jej stabilizację zamiast 'spędzania życia na ciągłej walce' - jak określiła swą przeszłość Clune.

"Patrząc na czwórkę moich dzieci, biegających po ogrodzie z ich ojcem, wydaje mi się abstrakcją to, że jeszcze kilka lat temu nigdy nie myślałam o założeniu rodziny" - napisała Clune w tekście opublikowanym w "Daily Mail". Aktorka przyznaje, że z 'lesbijstwem' zetknęła się dosyć późno w swoim życiu. Została wychowana w 'tradycyjnej, katolickiej, irlandzkiej' rodzinie. Zakochała się pierwszy raz w mężczyźnie w wieku 17 lat. Dopiero na studiach trafiła na homoseksualne broszurki, które przekonywały, że homoseksualizm jest 'alternatywnym sposobem życia'. "Zerwałam z chłopakiem i przez następne 12 lat byłam lesbijką" przyznaje Clune.

Jednak już w 2005 roku aktorka powiedziała w wywiadzie dla "Times'a", że lesbijska kultura jest "dyktatorska, pełna zastraszania i nie ma nic wspólnego z tym, czego się spodziewałam".

"Przekonałam się, że w związkach z kobietami musiałam pełnić rolę mężczyzny, wspierającego emocjonalnie rozbite partnerki". Clune opisuje, jak jedna z jej partnerek seksualnych była tak bardzo zazdrosna i emocjonalnie niedojrzała, że każde ich wyjście do miasta kończyło się kłótnią.

"Wyobrażacie sobie związek dwójki osób z napięciem przedmiesiączkowym"? - pyta w tekście aktorka. "Musiałam skończyć z tym emocjonalnym 'rollercoasterem'. Ta sztuczność zaczęła mnie męczyć" - dodaje. Dopiero gdy poznała swojego męża, odzyskała 'spokój i normalność'.

- Dla mnie bycie lesbijką było trendy. To było jak przynależność do punków albo gothów. Będąc młodym człowiek chce należeć do jakiejś grupy - twierdzi aktorka. Jej słowa doprowadziły do furii środowiska homoseksualne w Wielkiej Brytanii. Na Facebooku powstała grupa promująca hasło: "Ludzie tacy, jak Jackie Clune, powinni być zastrzeleni". Inna lesbijska publicystka nazwała ją "najbardziej rozczarowującą lesbijką roku".

Za: Maria Czerw/ prohomofobia.pl/ LifesiteNews.com