homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

świadectwa ex-gejów

geje

Uważam, że naszym imperatywem powinno być głoszenie prawdy o uzdrowieniu z homoseksualizmu. Dlaczego my, ex-geje, milczymy? Niektórzy z nas milczą z lęku. Co inni o mnie pomyślą? Co jeśli będą wyśmiewać się z mojej historii? Jak przedstawią mnie media? Co, jeśli mi nie uwierzą? Czy moje ozdrowienie jest wystarczająco silne? Jak to wpłynie na moja rodzinę?

Poza lękiem, myślę że wielu z nas odczuwa wstyd. Ja sam wstydziłem się mojego rozbicia i grzechu. Tak ciężko pracowałem nad tym, by wpasować się w Kościół i w świat mężczyzn, i mam teraz mą walkę upubliczniać?

Jednak nie tylko wstyd, lecz pycha ma w tym swój udział. Moja pycha powstrzymuje mnie przed przyznaniem się innym do tej walki. Jednak doprowadziło mnie to do zeznawania przed komisją Zgromadzenia Ogólnego Maryland; do opowiedzenia swej historii przed kongresmenami na Kapitolu USA; do protestowania podczas American Psychiatric Convention; do opublikowania mojej historii na łamach The Baltimore Sun.

Tyle jeśli chodzi o prowadzenie 'zwykłego, spokojnego życia'. Aby być w pełni szczerym - nie szukałem tych możliwości wystąpień publicznych, jednak zdecydowałem się odpowiedzieć: "tak" gdy proszono mnie o udział. Za każdym razem gdy opowiadałem swą historię doświadczałem kolejnych uderzeń lęku, wstydu i pychy.

Ostatnim czynnikiem, który powstrzymuje nas od działania jest poczucie bezradności. Co mogę sam jeden przeciw całej kulturze? Na szczęście nie jestem za nią odpowiedzialny. To co mogę - to drobiazgi - napisać list do gazety, zadzwonić do nieodpowiedzialnej stacji telewizyjnej, opowiedzieć prawdę u siebie w pracy gdy ktoś neguje możliwość uzdrowienia.

Mógłbym napisać o tym cały artykuł, a nawet książkę, lecz wystarczy jeśli powiem, że dowody są po naszej stronie. Na każdym poziomie - fizycznym, psychicznym i duchowym - zachowanie homoseksualne jest destrukcyjne. Mówienie prawdy o homoseksualizmie dosłownie - ocala życie.

Nie każdy jest wezwany i obdarzony umiejętnościami pracy w mediach czy polityce, nie wszyscy jesteśmy wezwani do nieustannego świadczenia o prawdzie, lecz każdy z nas powinien o tym mówić. Wierzę, że Bóg wzywa nas, byśmy dzielili się naszymi historiami, byśmy opowiadali o destrukcyjności zachowań homoseksualnych i o Bożym odkupieniu.

Nie ma nikogo lepszego do tego zadania. Jeśli nie my - to kto?

świadectwo pochodzi ze strony Parents and Friends of Ex-gays and Gays