homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

świadectwa ex-gejów

geje

Niektórzy ludzie doświadczywszy trwałej zmiany orientacji seksualnej decydują się do tego nie przyznawać, by prowadzić spokojne życie. Inni decydują się świadczyć o prawdzie po to, by pomóc innym.

W 1996 roku w USA wprowadzono Defense of Marriage Act, prawo, dzięki któremu żaden ze stanów nie jest zmuszony nadawać parom homoseksualnym praw zarezerwowanych dla małżeństw (nawet jeśli zawarła ona 'małżeństwo' w innym ze stanów).

Podczas przesłuchania przed rządową komisją rozważającą losy DOMA w stanie Ohio Greg Quinlan i jego żona Cheryl złożyli oświadczenie w obronie definicji małżeństwa jako związku wyłącznie między mężczyzną i kobietą. Fragmenty tego oświadczenia przytaczamy:

"Jedenaście lat temu porzuciłem homoseksualny styl życia. Moja żona Cheryl uczyniła to samo ponad cztery lata temu.

Homoseksualizm to zaburzenie kliniczne rozwoju tożsamości płciowej. Istnieje szeroki zakres badań naukowych, a także tysiące studiów przypadków udowadniających, że osoba o homoseksualnej tożsamości może się zmienić dzięki terapii i poradnictwu.

Nie ma dowodów biologicznych, ani jednego zweryfikowanego studium, ani jednego testu genetycznego, który dawałby podstawy do twierdzenia, że zachowania homoseksualne są cechą wrodzoną. Nikt nie rodzi się gejem. Nikt!

Homoseksualizm jest zaburzeniem emocjonalnym, patologią, która może podlegać zmianie i ulega zmianie, gdy dana osoba jest do zmiany silnie zmotywowana.

Zarówno ja, jak i moja żona doświadczyliśmy przemocy jako dzieci. Wiemy też, że bycie gejem nie przynosi szczęścia, lecz jest stylem życia prowadzącym do załamania i pustki...

Będąc pielęgniarzem widziałem, jak stu z moich znajomych i przyjaciół umiera na AIDS i związane z nim choroby. Po tym zaprzestałem liczenia. Spustoszenie, jakie czyni zachowanie homoseksualne, skumulowane skutki tego zachowania są niemożliwe do ogarnięcia.

Przez dziewięć lat byłem zadeklarowanym gejem. Próbując usprawiedliwić swą gejowską tożsamość, stworzyłem w 1989 roku Dayton Committee for the Human Rights Campaign Fund, zbierając tysiące dolarów na rzecz największych amerykańskich organizacji gejowskich. (...)

Moja żona i ja jesteśmy żywym dowodem, tak samo jak tysiące innych osób, że osoby ze skłonnościami homoseksualnymi mogą się zmienić i doświadczają trwałej zmiany, w ten sposób nabywając prawo do zawarcia małżeństwa. Zdecydowaliśmy się wybrać tę drogę, którą przeznaczył dla nas Stwórca. To znaczy - do związku między mężczyzną a kobietą.

Gregory and Cheryl Quinlan

www.profamilynetwork.org Źródło