homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

inne świadectwa

Jestem certyfikowanym terapeutą rodzinnym, piszę doktorat z zakresu terapii rodzinnej i małżeńskiej. Studiowałem Terapię Reparatywną w ujęciu dr Josepha Nicolosiego, a także przeszedłem trening z tego zakresu pod okiem Roberta Vazzo, a zatem znam zagadnienie od strony teoretycznej i praktyk warsztatowych.

Choć nie prowadzę terapii reparatywnej jako takiej, stwierdzam, że jest ona bardzo podobna do podejścia, z którego korzystam. Zajmuję się terapią rodzinną, doświadczalną, ukierunkowaną na więzi (attachment-oriented experiential family therapy) połączoną z pracą z ciałem. Podstawowe moje wykształcenie to terapia Gestalt oraz terapia skoncentrowana na afekcie. Wykorzystuję też terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach (Solution-Focused Therapy) i częściowo poznawczo-behawioralną.

Bardzo ciekawym doświadczeniem była praca z pewną lesbijką. Uzgodnionym celem terapeutycznym były problemy odnoszące się do przywiązania i wchodzenia w toksyczne relacje. Nawet nie próbowałem poruszać tematu orientacji seksualnej i nie pracowaliśmy nad nią. W trakcie terapii klientka stwierdziła, że przestały ja pociągać kobiety. Była to spontaniczna zmiana. Podkreślam - kobieta ta nie traktowała swoich zachowań i skłonności oraz orientacji homoseksualnej jako problemu i nie zajmowaliśmy się tym. Jednakowoż praca nad problemami według teorii terapii reparatywnej stojącymi u podstaw skłonności homoseksualnych, popchnęła ją w kierunku heteroseksualizmu.

Thomas Luttrell