homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

homoseskualizm to choroba?

Psychoterapia to nie monolit. Istnieją różne teorie na temat źródeł i mechanizmów powstawania problemów psychologicznych. Jest też wiele metod terapii, technik terapeutycznych (np. terapia systemowa, analiza transakcyjna, terapia poznawcza), a jednak każda z nich okazuje się skuteczna dla określonego typu pacjentów. Tak samo jest z terapią nastawioną na pomoc osobom z nieakceptowanymi skłonnościami homoseksualnymi (SSA). Poniżej prezentujemy punkty wspólne.

Czytaj więcej: ELEMENTY WSPÓLNE

homoseskualizm to choroba?

W Polsce znany m.in. z doskonałego poradnika terapeutycznego: "Terapia reparatywna męskiego homoseksualizmu". Trzydziestoletnie doświadczenie w terapii homoseksualizmu.

Czytaj więcej: JOSEPH NICOLOSI

 

Precyzyjne etykietkowanie podejścia terapeutycznego jest dość trudne, ponieważ jest wśród nas całkiem sporo purystów. Oznacza to, że mimo iż każdy z nas mógłby powiedzieć, że stosuje terapię reparatywną, sposób interwencji może bardzo się różnić w zależności od terapeuty. Termin który ja osobiście stosuje na opisanie swej pracy to "terapia afirmatywna nastawiona na akceptację płci".

Czytaj więcej: Terapia męskiego homoseksualizmu ? podejście kognitywno-behawioralne - A.D. BYRD

homoseskualizm to choroba?

Źródeł homoseksualizmu Medinger upatruje w zaburzeniu dorastania do męskiej tożsamości, dlatego terapia dokonuje się przede wszystkim przez "podróż do pełni męskości" - uzyskanie dojrzałej męskiej tożsamości.

Czytaj więcej: ALAN MEDINGER

homoseskualizm to choroba?

Amerykański psychoterapeuta i doradca, jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie zmiany orientacji homoseksualnej.

Czytaj więcej: RICHARD COHEN

homoseskualizm to choroba?

Holenderski psycholog, który od lat sześćdziesiątych XX wieku prowadzi praktykę terapii osób o skłonnościach homoseksualnych. Przez ten czas zdołał pomóc setkom homoseksualistów, którzy dzięki temu uzyskali możliwość do zawarcia stałego związku heteroseksualnego.

Czytaj więcej: GERARD VAN DEN AARDWEG