homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

FAQ

Otóż obawiam się, że mogę mieć skłonności homoseksualne - tak ciężko mi to przyznać. Z drugiej strony może to być efekt nerwicy natręctw, który spowodował homoseksualny koszmar nocny. Owszem w realnej rzeczywistości podniecają mnie dziewczyny - wiele razy mi się zdarzyło. Chodziłem z kumplami na piwo i wcale mi przy nich "'nie stawał'. Jednak podniecają mnie ilustrację ukazujące greckich hoplitów - nie wiem dlaczego. (Masturbowałem się przed nimi, ale miałem także fantazje z kobietami) Może to jest jakiś rodzaj fetyszyzmu? Sen też był z ich udziałem i byłem podniecony, ale przeraziło mnie to na tyle, że zacząłem cały się trząść ze strachu, myślałem, że umrę. To był właśnie atak nerwicy. Wpadłem w natrętną niepewność co do mojej seksualności. Niby zaczęli mi się podobać mężczyźni - nachodziły natrętne myśli 'ale ładny chłopak', 'może jestem pedałem, a może nie' itd.

Czy mogę być biseksualny?
Czy pracą nad sobą z psychologiem mogę przezwyciężyć te dziwaczne skłonności?
Czy terapia reparatywna, nawet jeśli nie jestem bi, może mi pomóc w uzupełnieniu deficytu męskości, 'wyleczenia' z neurotycznej osobowości?

Na pytanie pierwsze trudno odpowiedzieć, ponieważ nie da sie postawić diagnozy na podstawie e-maila.

Czy praca nad sobą z psychologiem pomoże? Proponujemy skupić się na zdiagnozowanej nerwicy natręctw, nie stresując się sprawami fantazji seksualnych. Być może jest to rzeczywiście skutek uboczny nerwicy natręctw i wraz z postępem terapii ta sprawa się wyjaśni.

Czy terapia reparatywna może pomóc w uzupełnieniu deficytu męskości? Oczywiście. W terapii reparatywnej (w ujęciu Josepha Nicolosiego) główna praca z klientem polega na rozbudowie poczucia własnej męskości, kompetencji, własnej wartości jako mężczyzny.

Zapraszamy do lektury wywiadu z jednym z najlepszych specjalistów w dziedzinie terapii reparatywnej męskiego homoseksualizmu - dr J. Nicolosim.

Polecamy też książkę: "WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA" Joseph J. Nicolosi. Jeżeli Pana terapeuta jeszcze jej nie czytał, warto mu ja zasugerować.

________________________________

Chcemy pomagać jak najbardziej rzeczowo i konkretnie, dlatego zwracamy uwagę, że porada mailowa, nawet jeśli ma mieć charakter zupełnie informacyjny, nie zastąpi wizyty u specjalisty i nie wystarczy ze względu na ewentualność nieporozumień przy zbyt powierzchwonym i krótkim wyjaśnieniu: dużo istotnych informacji umyka wypowiedzi pisemnej.

Na zadane pytania odpowiadamy w sekcji faq, tak by inne osoby z podobnym problemem też mogły z odpowiedzi skorzystać. Mamy nadzieję, że na tej drodze uda się rozbudować bazę istotnej wiedzy dla rozumienia poruszonego problemu, jak i szerszego tematycznego kontekstu.

Dla znalezienia konkretnej pomocy można skorzystać z kontaktów, na które wskazujemy w sekcji: "Tu znajdziesz pomoc".