homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

FAQ

"Często można się spotkać z opinią, jakoby homoseksualiści stanowili ok. 10 proc. populacji". Wychodząc z tego założenia Robert Biedroń mówił w studiu Polsatu, że w Polsce żyje ich ok. 2 mln., co jest twierdzeniem, nie mającym żadnego pokrycia w badaniach.

Tak wysoki odsetek homoseksualistów pojawił się po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych w tzw. Raporcie Kinseya. W 1948 roku amerykański seksuolog Alfred Kinsey ogłosił wyniki swoich badań, z których wynikało, że aż 37 proc. wszystkich dojrzałych mężczyzn w USA ma za sobą doświadczenia homoseksualne. W następnych latach doszedł on do wniosku, że homoseksualiści stanowią ok. 10 proc. wśród populacji białych mężczyzn między 16 a 55 rokiem życia. Do dziś wiele osób powtarza bezkrytycznie dane zaprezentowane wówczas przez Kinseya.

Znacznie później okazało się, że owe raporty były sfałszowane. Kinsey prowadził bowiem swoje badania nie na reprezentatywnej próbce społeczeństwa, lecz na grupie przestępców seksualnych i więźniów, wiadomo zaś, że w więzieniach, gdzie mężczyźni są zamknięci długie lata bez kobiet, praktyki homoseksualne nie należą do rzadkości. Tymczasem przeprowadzone na bardzo szerokiej grupie reprezentatywnej badania w USA(1) i Wielkiej Brytanii(2) pokazały, że w tym pierwszym kraju homoseksualistów jest 1 proc., w drugim zaś 1,5 proc. (z tego 30-40 proc. to biseksualiści)."

Grzegorz Górny, (2003) Raport o mniejszości (2003) Fronda, 30

[url2=http://www.polgej.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2682&Itemid=4 rel="nofollow" target="new"]O rzeczywistej i medialnie promowanej liczbie gejów i lesbijek w Polsce rzeczowo pisze pan Marcin Krzeszowiec, redaktor serwisu "polgej":[/url2]

"Z pierwszych w historii oficjalnych badań preferencji seksualnych Brytyjczyków (przeprowadzonych w 2010 roku) wynika, że zaledwie 1,3 proc. mężczyzn uważa się za gejów, 0,6 proc. kobiet za lesbijki, a 0,5 proc. to osoby biseksualne. W sumie za mniejszość seksualną uznaje się 1,5 proc. z 61-milionowego społeczeństwa. To o wiele mniej, niż twierdziło lobby homoseksualne szacujące liczbę gejów i lesbijek na 7 proc. populacji. (...)"

Organizacje gejowskie protestują, Narodowe Biuro Statystyczne obstaje jednak przy swoich wynikach i podkreśla, że nigdy jeszcze nie przeprowadzono badań na tak dużej próbie. Przepytano aż 450 tys. osób."
za: Rzeczpospolita, "Spór o liczbę gejów" 25-09-2010


(1) Billy J.O., Tanfer K., Grady W.R., Klepinger D.H. - Alan Guttmacher Institute (1993) The sexual behavior of Men in the U.S. , Family Planning Perspectives, 25 (2) Wellings K. et al (1994) Sexual Behaviour in Britain, London, Penguin

_________________________________

Chcemy pomagać jak najbardziej rzeczowo i konkretnie, dlatego zwracamy uwagę, że porada mailowa, nawet jeśli ma mieć charakter zupełnie informacyjny, nie zastąpi wizyty u specjalisty i nie wystarczy ze względu na ewentualność nieporozumień przy zbyt powierzchwonym i krótkim wyjaśnieniu: dużo istotnych informacji umyka wypowiedzi pisemnej.

Na zadane pytanie odpowiadamy w sekcji faq, tak by inne osoby z podobnym problemem też mogły z odpowiedzi skorzystać. Mamy nadzieję, że na tej drodze uda się rozbudować bazę istotnej wiedzy dla rozumienia poruszonego problemu, jak i szerszego tematycznego kontekstu.

Dla znalezienia konkretnej pomocy można skorzystać z kontaktów, na które wskazujemy w sekcji: "Tu znajdziesz pomoc".

Polecamy też książkę: "WSTYD I UTRATA PRZYWIĄZANIA" Joseph J. Nicolosi.