moje odczucia

Chcę by kobieta zaopiekowała się mną, kochała mnie i spędzała ze mną czas...

Pytania:

Czego naprawdę szukasz? Czego oczekujesz od tej bliskości? Czy szukasz przeżycia seksualnego, czy miłości? Poczucia bycia kochaną? Bliskości? Czy chcesz by ktoś się Tobą zaopiekował? A może chcesz poczuć, że po prostu ktoś jest z Tobą i dla Ciebie? Może czujesz się mała i przestraszona i chciałbyś, żeby ktoś silny Cię chronił?

Gdy chcesz, by druga kobieta (dziewczyna) zaopiekowała się Tobą - co czujesz? Czy czujesz się przestraszona? Samotna? Masz poczucie, że świat zwariował i nie wiesz, czego się spodziewać? Czy czujesz depresję i potrzebujesz pomocy, żeby jakoś dawać sobie radę? Czy szukasz kogoś, kto zrozumie, co czujesz?

To kilka z pytań, które mogą Ci pomóc zrozumieć, co kryje się za potrzebą bliskości z drugą kobietą. Uczucia te mogą być wynikiem relacji z Twoją matką. Być może nie była dla Ciebie wsparciem. Z powodu choroby, rozwodu, zapracowania. Mogła nawet z Tobą mieszkać w jednym domu, lecz być nieobecna duchem. Być może masz poczucie, że nigdy z Ciebie nie była zadowolona, niezależnie od tego, jak bardzo się starałaś.

Niektóre mamy promieniują miłością do swych dzieci, a one mają poczucie, że ktoś się o nie troszczy, że jest wyjątkowy i kochany. Jednak czasem matki nie potrafią okazać swej troski i miłości. Wtedy dzieci rosną z pustką w sercu, w kształcie matki. Pragną matczynej miłości, lecz jej nie otrzymują.

Jeśli Twoja matka nie mówiła Ci, jak wyjątkowa jesteś, nie okazywała miłości - nic dziwnego, że szukasz tego u innej kobiety. Nie oznacza to, że jesteś lesbijką. Oznacza tylko tyle, że zostałaś zraniona i szukasz pocieszenia i pomocy. Zmierz się z tym bólem i porozmawiaj o nim z kimś, komu ufasz.

Znajdź kogoś, kto Cię wysłucha, wesprze, kogoś, kto wierzy w Ciebie i szanuje Cię jako osobę. Taka osoba może przytulić Cię w zdrowy, aseksualny sposób, może też nie przytulać, to co ważne - to fakt, że zależy jej na Tobie i jest gotowa Cię wesprzeć, gdy tego potrzebujesz.

Pamiętaj jednak, że dorosła osoba zachęcająca Cię do stosunków seksualnych, nie rozumie, że seks tylko spotęguje Twój stres i nie rozwiąże Twoich problemów. Istnieją ludzie lubiący uprawiać seks z nastolatkami. Jednakże zastanów się, czy ludziom takim leży na sercu Twoje prawdziwe dobro. A może jest inaczej. Może seks jest w tym przypadku ceną, jaką będziesz miała zapłacić za poczucie, że ktoś Cię akceptuje.

data dostępu: 30.04.2010