homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

moje odczucia

Ogólnie rzecz biorąc bycie lesbijką polega na odczuwaniu pociągu seksualnego do tej samej płci. Jednak odczucia homoseksualne mogą w różny sposób wpływać na Ciebie i Twoje życie.

Niektórzy mówią: "Tak po prostu jest. Niektórzy są homo, inni hetero. Przestań się nienawidzić, zaakceptuj, że jesteś lesbijką i zacznij żyć jak lesbijka." To jedna z opcji, jednak nie jedyna.

Nienawiść do siebie to bardzo zła rzecz. Ważne jest, by akceptować się taką, jaką się jest i kochać się taką, jaką się jest. A jednak, jako nastolatka nadal możesz decydować, kim chcesz być w przyszłości. Czy chcesz, by coś się zmieniło. I masz wolność podjęcia kroków potrzebnych do zmiany.

Istnieje wiele kobiet, które odczuwając pociąg seksualny wyłącznie do własnej płci, stwierdziły, że nie chcą być niewolnicami tych odczuć. Że nie chcą, by uczucia homoeretyczne decydowały o ich poczuciu tożsamości. Nie chciały też udawać, że pociągają je mężczyźni, bo to byłby fałsz.

Zmierzyły się ze swoim homoseksualizmem. Niektórym, dzięki pomocy psychoterapeutów, udało się pozbyć niechcianych homoerotycznych odczuć i uzyskać zdolność do wejścia w relacje miłości z mężczyzną.

To trudna podróż, jednak dla części ludzi możliwa. A jest zdecydowanie łatwiejsza, gdy jesteś nastolatką, niż osobą dorosłą. Dlatego, że nadal się rozwijasz, nadal się zmieniasz i jesteś bardziej elastyczna.

Niezależnie od tego, czy podejmiesz decyzję, by zmienić homoseksualne skłonności, czy przy nich zostaniesz, niektórzy to pochwalą, inni zganią. To jest OK. To Ty musisz podjąć decyzję, czego chcesz w swoim życiu.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010