homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

moje doświadczenia

Przyczyn, dla których kontakt seksualny z chłopakiem staje się porażką, jest wiele, i zdecydowana większość nie ma nic wspólnego z byciem lesbijką.

Jeśli był to Twój pierwszy raz lub jedno z pierwszych doświadczeń seksualnych, najbardziej prawdopodobną przyczyną dla której stosunek okazał się inny niż się spodziewałaś, jest Twój brak doświadczenia i oswojenia z męskim ciałem.

Pomyśl o innych swoich pierwszych razach - nowej grze komputerowej, eksperymencie na chemii - jest mało prawdopodobne byś odniosła pełen sukces za pierwszym razem. Nawet gdy chodzi o rzecz tak często omawianą, jak seks.

To, jak się czułaś zarówno ty, jak i chłopak, też wpłynęło na sposób doświadczenia seksu. Czy byliście zestresowani lub zmęczeni? Odczuwaliście złość, poczucie winy lub zdenerwowanie? Czy piliście alkohol lub zażyliście wcześniej jakiś rodzaj używek, narkotyków? Czy ten chłopak naprawdę Ci się podobał, czy robiłaś to, by sobie lub innym coś udowodnić? Może wyobrażałaś sobie, że będzie to wyglądać tak jak na filmach?

Ważne są też okoliczności - czy miało to miejsce gdzieś, gdzie łatwo zostać 'nakrytym'? Może było Ci niewygodnie, lub musiałaś się spieszyć? To wszystko ma negatywny wpływ na przebieg stosunku seksualnego.

Ważne

Seks udaje się najlepiej w parze, która się naprawdę kocha, dobrze zna i czuje za siebie nawzajem odpowiedzialna. Najlepiej udaje się, gdy jest wyrazem głębszej więzi i miłości.

Jeśli tego nie ma - nie jest dziwne, że seks jest taki sobie. Związek seksualny jest rzeczą delikatną i wrażliwą. Jedynie małżeństwo zapewnia ochronę niezbędną, by relacja ta rozwijała się i kwitła.

Podobnie, gdy doświadczamy bliskości seksualnej z kimś, wiążemy się z nim w sposób przekraczający możliwość wyjaśnienia. Ta najgłębsza, intymna relacja ma za zadanie cementowanie związku - na całe życie. Zniszczenie tej więzi powoduje rany emocjonalne.

Nawet małżeństwa mogą przeżywać problemy z seksem. Jeśli ty masz problemy będąc nastolatką, nie oznacza, że jesteś lesbijką. Raczej - jest naturalną konsekwencją rozpoczynania współżycia tak wcześnie, zanim w pełni dojrzejesz.

"Uprawiałam seks z wieloma chłopakami, jednak nie było to tak satysfakcjonujące, jak myślałam, może jestem lesbijką..."

Odkrycie, że seks nie jest tak wspaniały, jak ci się wydawało nie oznacza, że jesteś lesbijką. Podstawowym powodem jest fakt, że seks poza związkiem nigdy nie jest tak satysfakcjonujący, jak seks będący wyrazem miłości dwóch głęboko zaangażowanych osób.

Być może miałaś też nierealistyczne oczekiwania. Czego się spodziewałaś? Czy oczekiwałaś, że poczujesz się jak nowa osoba, w pełni dojrzała kobieta? Może spodziewałaś się, że zapomnisz o reszcie świata, problemach? Może miałaś nadzieję, że chłopacy otoczą Cię troską i docenią jako osobę, nie tylko jako obiekt seksualny?

Niestety, niektórzy chłopacy są zainteresowani wyłącznie seksem i nie obchodzi ich reszta. Może słyszałaś, jak inne dziewczyny chwaliły się wspaniałymi doświadczeniami seksualnymi i masz poczucie, że Twoje doświadczenia również powinny być tak cudowne?

Nie pomagają też media, w których sceny miłosne są przekłamane i wyidealizowane. Te wszystkie oczekiwania są nierealistyczne. Koleżanki mogą mówić o doskonałym seksie, ale to tylko mówienie. Najlepszy seks ma miejsce między osobami, które naprawdę się kochają. A nawet najlepszy seks nie naprawi reszty Twojego życia, nie zlikwiduje innych Twoich problemów - sama musisz nad tym popracować.

Być może nie szukasz tak naprawdę seksu. Może masz nadzieję na bliskość, chcesz, by komuś naprawdę na Tobie zależało, a to, co dostajesz, to tylko krótkotrwała przyjemność, lub, co gorsze, tylko poczucie, że zostało wykorzystanym lub kogoś wykorzystało.

Może miałaś nadzieję, że poczujesz ulgę, że zniknie wewnętrzny ból. Choć seks może zadziałać jak tymczasowy 'środek przeciwbólowy' na zranienia emocjonalne, nie sprawi, że ból odejdzie. Ranę może uleczyć tylko poradzenie sobie z sytuacją, która ją wywołała. Nie pomoże zagłuszanie. Więcej bliskości znajdziesz w przyjaźni z kimś, nie w seksie.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010