homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

moje doświadczenia

Być może myślisz: "Starsza dziewczyna (kobieta) wykorzystała mnie seksualnie. Na pewno jestem lesbijką, skoro odczułam podniecenie."

Ważne!Wykorzystanie seksualne to straszne doświadczenie. Dla wielu dziewczyn przyznanie się do takiego doświadczenia jest bardzo trudne, ale bardzo ważne jest, żebyś opowiedziała o tym komuś, komu ufasz. Ważne, byś spotkała się z terapeutą, który pomoże Ci poradzić sobie ze skutkami wykorzystania.

Doświadczenie to jest trudne z wielu względów. Mogłaś uwierzyć w wiele nieprawdziwych rzeczy, np:

  • "Zasłużyłam na to". To nieprawda. Nieważne kim jesteś, gdzie byłaś, co robiłaś w życiu. NIKT nie zasługuje na to, by go źle traktowano lub wykorzystywano. KAŻDY ma prawo do bycia traktowanym z szacunkiem.
  • "To moja wina". Możesz czuć, że to Twoja wina, ale to też nie jest prawda. To ona wykorzystała przewagę wieku i siły by wyrządzić Tobie krzywdę. Nie ty sprowokowałaś ją, by Cię wykorzystała. To był jej wybór i wyłącznie jej wina.
  • "Jestem zła". Na pewno fatalnie się czujesz przez to, co się stało. Ale to nie Ty jesteś zła. Uczucia Cię przepełniające są bardzo trudne, dlatego warto porozmawiać o nich z kimś zaufanym. Prawdą jest, że spotkało Cię coś złego, ale to nie Ty jesteś zła.
  • "Czułam podniecenie, więc musiałam tego chcieć, więc jestem lesbijką". To także nie jest prawda. Podniecenie seksualne nie ma nic wspólnego z byciem hetero czy homo. Nie ma nic wspólnego, czy tego kontaktu seksualnego chciałaś czy nie. Jest ono wynikiem tego, jak skonstruowane są nasze ciała. Są one zaprogramowane, by reagować na dotyk. Szczególnie tzw. sfery erogenne - np. łechtaczka. Reaguje automatycznie na dotyk, niezależnie od tego, czy dotyka go kobieta czy mężczyzna, czy jest to dotyk chciany, czy wymuszony. Wszystko, co sfery erogenne 'wiedzą', to tyle, że ktoś je dotyka i że to jest przyjemne. Nawet bez bezpośredniego ich dotyku możesz poczuć fizyczne podniecenie niezależnie od tego, czy seks w którym bierzesz udział jest przez Ciebie chciany czy nie.

Jeśli zostałaś wykorzystana seksualnie, naprawdę warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010