homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

moje doświadczenia

W każdej szkole znajdzie się kilku palantów uwielbiających się znęcać nad innymi. Niestety, Tobie nie jest łatwiej z tą świadomością, skoro wybrali Ciebie. Dzieciaki używają wielu wyzwisk zasłyszanych przy różnych okazjach. Czasem nawet nie znają ich znaczenia, wiedzą tylko, że boli.

To, że ktoś nazywa Cię lesbą, nie czyni z Ciebie lesbijki. Nie jest tak, że on wie o Tobie coś, czego sama nie wiesz. To znaczy po prostu tyle, że osoba używająca wyzwisk chce Cię poniżyć.

Być może sam się boi, ma kompleksy i próbuje siłą zdobyć uznanie lub uwagę innych. Może ma psychopatyczne skłonności i lubi się znęcać. Może nie pasujesz mu do wyobrażeń, jaka powinna być dziewczyna. Może nawet Tobie czegoś zazdrości.

Ale tak naprawdę nie wie o Tobie niczego. Nie wie, jak wartościową osobą jesteś. Jest na tyle ułomny, że nie rozumie, co to znaczy traktować kogoś sprawiedliwie czy z szacunkiem. Nazywanie kogoś lesbą jest wredne. Takich rzeczy nie robią ludzie mający wysokie poczucie własnej wartości i akceptujący sami siebie.

Wyzwiska bolą. Bycie nielubianym boli. I choć możesz nie mieć wpływu na zachowanie innych, od Ciebie zależy czy im uwierzysz. Ty wiesz, kim jesteś naprawdę - jedyną w swoim rodzaju osobą mającą swoje zalety, potencjał, możliwości rozwoju. Pomóc może Ci rozmowa z kimś, komu ufasz - z nauczycielem, rodzicami, przyjacielem - rozmowa o tym, jak bardzo bolą wyzwiska.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010