homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

i co dalej...

A może poeksperymentuję seksualnie i zobaczę co na mnie 'działa'?

Nie polecamy tego. Seks z osobą tej samej płci nie udowodni Ci, że jesteś lesbijką. Powie Ci jedynie, że Twoje ciało jest stworzone, by odpowiadać na dotyk fizyczny i seksualny, i że seks może być przyjemny. A to samo w sobie nie rozstrzygnie, czy jesteś lesbijką.

Poza tym, jeśli nie chcesz być lesbijką, lub nie chcesz mieć skłonności homoseksualnych w dorosłym życiu, lepiej nie eksperymentować seksualnie. Takie eksperymentowanie wbudowuje połączenie w twoim umyśle między przyjemnością seksualną, a byciem z kimś o tej samej płci.

Jeśli nastąpi w szczególnym momencie rozwoju zadziałać może mechanizm nazywany seksualnym imprintingiem. Sprawia to, że zmiana jest trudniejsza, niż w przypadku osoby mającej skłonności homoseksualne, a nigdy tego nie praktykującej. Trudniej Ci będzie też doświadczać swej seksualności w sposób coraz bardziej heteroseksualny, wraz z dorastaniem.

Uwaga: pewne zamieszanie w sferze odczuć seksualnych jest normalne, szczególnie we wczesnym etapie okresu dojrzewania kiedy doświadcza się wszelkich zmian. Badanie 34.000 uczniów w Minnesocie wykazało, że 25% uczniów w wieku 12 lat nie było 'pewnych' swej orientacji seksualnej. W wieku lat 17 tylko 5% stanowili 'niepewni'. Prawie wszyscy ci, którzy nie byli pewni swej orientacji, dziś czują, że byli i są heteroseksualni.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010