homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

moje odczucia

Prawdopodobnie nie słyszałeś nigdy, by jakiś chłopak mówił, że chciałby by ktoś go przytulił. A jednak większość ludzi czuje się w ten sposób od czasu do czasu. I nie ma to związku z byciem homo czy hetero.

Dwa pytania, które warto sobie zadać: 1) Gdy chcę, by kolega (lub jakiś mężczyzna) mnie przytulił ? Co czuję? Czy czuję się przestraszony? Samotny? Mam poczucie, że świat zwariował i nie wiem, co będzie się działo?
2) Czego szukam? Na co mam nadzieję? Czego oczekuję od tej bliskości? Czy chcę poczuć się bezpiecznie? Czy chcę poczuć, że po prostu ktoś jest ze mną, dla mnie? Czy czuję się mały i przestraszony i chciałbym, żeby ktoś się mną zaopiekował?

Skąd bierze się chęć przytulenia do mężczyzny? Odpowiedź na to pytanie ma zwykle związek z Twoimi rodzicami, zwłaszcza z ojcem. Dzieci potrzebują dobrego kontaktu fizycznego z rodzicami. Jest to ważna część ich rozwoju emocjonalnego.

Gdy dziecko się boi lub zostało zranione, zwykle idzie przytulić się do mamy lub taty. Jak było z Tobą? Czy, gdy byłeś mały, miałeś dobry kontakt z tatą? Czy był z Tobą z trudnych momentach? Czy często przytulał Cię, poklepywał po plecach? Czy był przy Tobie, gdy go potrzebowałeś? Jeśli nie za bardzo - być może właśnie dlatego dziś szukasz tego fizycznego i emocjonalnego wsparcia.

W momentach, gdy naprawdę mocno potrzebujesz się do kogoś przytulić, nie wpadaj w panikę i nie wyciągaj wniosku, że jesteś gejem. Zastanów się nad tym, co czujesz i czego naprawdę potrzebujesz.

Nie sprzedawaj siebie za moment bliskości z kimś, komu nie zależy tak naprawdę na Tobie, a tylko na Twoim ciele. Znajdź kogoś, kto Cię wysłucha, wesprze, kogoś, kto wierzy w Ciebie i szanuje Cię jako osobę. Taka osoba może przytulić Cię w zdrowy, aseksualny sposób, może też nie przytulać, to co ważne - to fakt, że zależy jej na Tobie i jest gotowa Cię wesprzeć, gdy tego potrzebujesz.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010