homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

moje odczucia

To, że chcesz, by koledzy (lub dorośli mężczyźni) Cię dostrzegali nie oznacza, że jesteś gejem. Czasami chcemy, by nas inni zauważyli, docenili, bo chcielibyśmy stać się częścią ich grupy, stać się do nich podobni, być przez nich akceptowani. A faceci z natury są nastawieni na rywalizację, walkę o przywództwo 'w stadzie'. Może masz wątpliwości, czy jesteś wystarczająco dobry w sporcie albo w grach wymagających rywalizacji?

Dobre pytanie, które warto sobie zadać to: 'Co bym chciał, żeby inni we mnie zauważyli'?. Czy szukasz kogoś kto powie: "Jesteś super!", "Dobrze ci poszło!", "Wiedziałem, że dasz radę!" czy proste "Jesteś OK"?

Każdy z nas potrzebuje, by ktoś go dostrzegł i docenił. Z drugiej strony, Twoja wartość nie zależy od tego, jak dobrze potrafisz coś zrobić. Wiadomo, to się łatwo mówi, znacznie trudniej w to uwierzyć. Zwłaszcza, jeśli znajdujesz się ciągle pod presją: "Zrób to, zrób tamto! Źle! Czemu się nie starasz/"?. Ale taka jest prawda. Zaakceptuj siebie, ze wszystkimi swoimi talentami i umiejętnościami, lecz także ze słabościami.

Chęć bycia zauważonym przez kolegów, mężczyzn może być po prostu chęcią odczucia, że jesteś przez nich akceptowany, że jesteś OK. Być może twój ojciec nie mieszka z wami, lub jest zbyt zajęty pracą, by poświęcać Ci uwagę. Być może masz wrażenie, że cokolwiek byś nie zrobił, nigdy nie będzie to wystarczająco dobre, by Cię docenił. Być może bije Cię lub wyzywa.

Niezależnie od tego, co konkretnie robi Twój ojciec, jeśli nie czujesz, że jesteś dla niego ważny - to naturalne, że szukasz akceptacji u innych mężczyzn. W Twoim sercu jest pustka w kształcie ojca. Warto o tym porozmawiać z kimś komu ufasz.

Poszukiwanie akceptacji, chęć, by inni nas zauważali, jest sama w sobie naturalna i dobra. Dlatego warto szukać towarzystwa mężczyzn i kobiet, którzy będą Cię akceptować, z wszystkimi Twoimi wadami i zaletami. Pamiętaj jednak, że dorosła osoba zachęcająca Cię do stosunków seksualnych nie rozumie, że seks spotęguje tylko Twój stres i nie rozwiąże Twoich problemów.

Istnieją ludzie lubiący uprawiać seks z nastolatkami. Jednakże zastanów się, czy ludziom takim leży na sercu Twoje prawdziwe dobro. A może jest inaczej. Może seks jest w tym przypadku ceną, jaką będziesz miał zapłacić za poczucie, że ktoś Cię akceptuje.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010