homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

i co dalej...

A może poeksperymentuję seksualnie i sprawdzę, co na mnie działa?

Nie polecamy tego. Seks z osobą tej samej płci nie udowodni Ci, że jesteś gejem. Powie Ci jedynie, że Twoje ciało jest stworzone, by odpowiadać na dotyk fizyczny i seksualny, i że seks może być przyjemny. A to samo w sobie nie rozstrzygnie, czy jesteś gejem.

Poza tym, jeśli nie chcesz być gejem, lub nie chcesz odczuwać pociągu do tej samej płci w dorosłym życiu, lepiej nie eksperymentować seksualnie. Takie eksperymentowanie wbudowuje połączenie w twoim umyśle między przyjemnością seksualną a byciem z kimś tej samej płci.

Jeśli nastąpi w szczególnym momencie rozwoju zadziałać może mechanizm nazywany seksualnym imprintingiem. Sprawia to, że zmiana jest trudniejsza niż w przypadku osoby mającej skłonności homoseksualne, a nigdy tego nie praktykującej. Trudniej Ci będzie też doświadczać swej seksualności w sposób coraz bardziej heteroseksualny.

Uwaga: pewne zamieszanie w sferze odczuć seksualnych jest normalne, szczególnie we wczesnym etapie okresu dojrzewania, kiedy doświadcza się wielu zmian. Badanie 34.000 uczniów w Minnesocie wykazało, że 25% uczniów w wieku 12 lat powiedziało, iż nie są 'pewni' swej orientacji seksualnej. W wieku lat 17 tylko 5% uczniów było 'niepewnych'. Prawie wszyscy ci, którzy nie byli pewni swej orientacji, dziś czują, że byli (i są) heteroseksualni.

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010