homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

moje doświadczenia

Niektórzy chłopacy lubią samochody i sport. Inni tego nie lubią. Nie ma to nic wspólnego z byciem homo lub hetero. Twoje zainteresowania są związane z uzdolnieniami, są zachętą, jaką otrzymałeś oraz możliwościami rozwoju.

Na wiele różnych sposobów nasze zainteresowania zależne są od naszych rodzin. Czym się zajmują Twoi rodzice? O czym rozmawiacie przy obiedzie? Jakie czytujecie czasopisma, książki, jakie macie hobby? Być może jedno z Twoich rodziców jest artystą i zachęca Cię do rozwoju uzdolnień artystycznych? Być może jesteś zachęcany do samodzielnego myślenia i zadawania pytań?

Być może też Twój tata nie mieszka z wami, lub nie ma dla Ciebie czasu, i nie miał okazji nauczyć Cię różnych sportowych sztuczek czy posługiwania się narzędziami, lub jak naprawiać różne rzeczy...

Niezależnie od przyczyny - masz zainteresowania odmienne od zainteresowań kolegów. I to jest OK. Jeśli ktoś Ci z tego powodu dokucza - świadczy to źle tylko o nim. Gdy będziesz starszy, zobaczysz, że ludzie maja wiele różnorodnych zainteresowań. Jeśli pójdziesz na studia zobaczysz chłopaków studiujących najróżniejsze przedmioty, nawet tak 'babskie' jak pedagogika. I to jest OK.

Jako nastolatek możesz czuć presję, że masz się interesować np. sportem, walką, rywalizacją, samochodami... A jednak... gdy patrzysz na reklamy Nike, jak myślisz - kto je stworzył? Ktoś kto umie świetnie kopać piłkę? Nie - artysta. Społeczeństwo potrzebuje całej gamy różnorodnych talentów - także Twojego!

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010