homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

moje doświadczenia

Starszy chłopiec (mężczyzna) wykorzystał mnie seksualnie. Na pewno jestem gejem, skoro odczułem podniecenie seksualne.

Wykorzystanie seksualne to straszne doświadczenie. Dla wielu chłopaków przyznanie się do takiego doświadczenia jest bardzo trudne, ale zarazem bardzo ważne jest, żebyś opowiedział o tym komuś, komu ufasz. Ważne, byś spotkał się z terapeutą, który pomoże Ci poradzić sobie ze skutkami wykorzystania.

Doświadczenie to jest trudne z wielu względów. Możesz wierzyć w wiele nieprawdziwych rzeczy, np:

  • "Zasłużyłem na to". To nieprawda. Nieważne, kim jesteś, gdzie byłeś, co robiłeś w życiu. NIKT nie zasługuje na to, by go źle traktowano lub wykorzystywano. KAŻDY ma prawo do bycia traktowanym z szacunkiem.
  • "To moja wina". Możesz czuć, że to Twoja wina, ale to też nie jest prawda. To gwałciciel wykorzystał przewagę wieku i siły, by wyrządzić Ci krzywdę. Nie Ty go sprowokowałeś, by Cię wykorzystał. To był jego wybór i wyłącznie jego wina.
  • "Jestem zły". Na pewno fatalnie się czujesz przez to, co się stało. Ale to nie Ty jesteś zły. Uczucia Cię przepełniające są bardzo trudne, dlatego warto porozmawiać o nich z kimś zaufanym. Prawdą jest, że spotkało Cię coś złego, ale to nie Ty jesteś zły.
  • "Czułem podniecenie, więc musiałem tego chcieć, więc jestem gejem". To także nie jest prawda. Podniecenie seksualne nie ma nic wspólnego z byciem hetero czy homo. Nie ma nic wspólnego, czy tego kontaktu seksualnego chciałeś czy nie. Jest ono wynikiem tego, jak skonstruowane są nasze ciała. Są one zaprogramowane, by reagować na dotyk. Szczególnie tzw. sfery erogenne - np. penis. Reaguje automatycznie na dotyk, niezależnie od tego, czy dotyka go kobieta czy mężczyzna, czy jest to dotyk chciany, czy wymuszony. Wszystko co sfery erogenne 'wiedzą', to tyle, że ktoś je dotyka i że to jest przyjemne. Nawet bez bezpośredniego dotyku penisa możesz poczuć fizyczne podniecenie (mieć erekcję) niezależnie od tego, czy seks w którym bierzesz udział jest przez Ciebie chciany czy nie.

Jeśli zostałeś wykorzystany seksualnie, naprawdę warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010