homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page
homoseksualizm

Jesteśmy grupą osób, pragnących pomóc nastolatkom przeżywającym niepokój w związku ze swą seksualnością.

Chcemy też wspierać mężczyzn i kobiety cierpiące z powodu swej orientacji homoseksualnej. (ICD-10 F66.1)

Naszym celem jest także dostarczenie wszelkim osobom zainteresowanym rzetelnej informacji o naturze homoseksualizmu.

Są wśród nas psychologowie, prawnicy, lekarze a także profesjonaliści z innych dziedzin, którym leży na sercu dobro ludzi o skłonnościach homoseksualnych.

Nie zajmujemy się pomocą psychologiczną za pośrednictwem internetu, lecz zapewniamy kontakt z ośrodkami, mogącymi wesprzeć osoby borykające się z konkretnym problemem.

W związku z pojawiającymi się często pytaniami informujemy, że nie jesteśmy związani z żadnym związkiem wyznaniowym, a wielość materiałów o charakterze chrześcijańskim w sekcji świadectw jest związana z faktem, iż motywacja religijna jest jednych z najsilniejszych czynników sprzyjających rozwojowi potencjału heteroseksualnego u osób cierpiących z powodu skłonności homoseksualnych.

NASZA MISJA

POPIERAMY PRAWO DO WYBORU

Wielu ludzi doświadczających pociągu seksualnego do tej samej płci (SSA - Same Sex Attraction) decyduje się nie przyjmować homoseksualnej tożsamości. Jest to ich wybór, który szanujemy. W wielu przypadkach osoby takie decydują się na podjęcie kroków by uzyskać możliwość nawiązywania relacji heteroseksualnych i założyć rodzinę. Uważamy, że należy szanować ich prawo do dokonania takiego wyboru.

POPIERAMY PRAWO DO RZETELNEJ INFORMACJI

Nie zamierzamy narzucać nikomu swojego światopoglądu, ani mówić innym co powinni, czy czego nie powinni robić. Pracujemy nad tym, by podnosić świadomość alternatyw do gejowskiego stylu życia. Wiele osób doświadczyło tych alternatyw jako pozytywnych, dających poczucie szczęścia i spełnienia i zgodnych z ich systemem wartości. Wspieramy ich prawo do rzetelnej informacji o alternatywach.

POPIERAMY PRAWO DO UZYSKANIA POMOCY

Osoby doświadczające konfliktu z powodu SSA mają prawo do szukania pomocy lub terapii, mają prawo wyboru rodzaju pomocy lub terapii, mają prawo do wiedzy o alternatywach. Profesjonalni terapeuci powinni raczej udzielać wsparcia osobistej postawie swych klientów, niż narzucać im rozwiązania zgodne z własnym światopoglądem.

PROMUJEMY POSTAWĘ SZACUNKU

Osoby którym udało się porzucić homoseksualną tożsamość i homoseksualny styl życia, lub które zdecydowały poszukiwać alternatywy do homoseksualnej tożsamości mają prawo do szacunku. Nawołujemy do odrzucenia dyskryminacji i wyśmiewania takich osób. Osoby takie nie powinny być także ofiarami mowy nienawiści, ani oskarżeń o homofobię. Tolerancja dla jednej grupy (np. aktywnych homoseksualistów) nie może usprawiedliwiać nietolerancji ani nienawiści wobec innej grupy ? byłych homoseksualistów.

POPIERAMY NEUTRALNOŚĆ POLITYKI

Bronimy wolności słowa. Stanowczo sprzeciwiamy się wprowadzaniu regulacji prawnych, które uniemożliwiałyby wolność informacji o alternatywach do homoseksualizmu. Szczególny niepokój w tym względzie budzą obowiązujące w niektórych krajach "prawa kneblowe", które pod pozorem "mowy nienawiści" uniemożliwiają przedstawianie faktów dotyczących możliwych alternatyw dla homoseksualizmu.

Nowe na stronie

Naukowy charakter witryny homoseksualizm…

Firma internetowa, u której na serwerze znajduje się nasza strona otrzymała we wrześniu 2011 szereg pism żądających zamknięcia witryny. Gdy to nie nastąpiło firma doświadczyła szeregu włamań na serwery. W...

Czytaj więcej