Czy homoseksualizm to:

Wrodzona, uwarunkowana biologicznie alternatywa heteroseksualizmu?

Kwestia wyboru?
 Homoseksualizm jako zaburzenie tożsamości – teoria interakcyjna

Można wyjść z homoseksualizmu?

Nie oszukujmy się. Być może ludzie, którzy twierdzą, że się zmienili, po prostu udają lub nigdy nie byli homoseksualistami?

Ilu konkretnie ludzi wyszło trwale z homoseksualizmu?

Skuteczność terapii reaparatywnej homoseksualizmu

Pomoc osobom o orientacji homoseksualnej

APA twierdzi, że terapia reorientacyjna jest szkodliwa – jak jest naprawdę?

Jakieś konkretne przykłady sukcesu terapii homoseksualizmu?

Sukcesy w terapii osób homoseksualnych omawia były przewodniczący APA – dr Nicholas Cummings

Jak fakty przekonały naukowca do skuteczności terapii homoseksualizmu - historia dr Spitzera

Dotykając kobiecej duszy - wywiad z Diane Eller-Boyko, R.N., L.C.S.W., terapeutką pracująca z lesbijkami.

W klimacie kontrowersji...

Czy AIDS to gejowska choroba?

Homoseksualizm a pedofilia

Dlaczego homoseksualizm został wykreślony z listy chorób psychicznych?

Czy małżeństwa gejów mają sens?

Nieznany świat lesbijek

Rozwój homoseksualizmu u kobiet

Problemy lesbijek.

Korzenie lesbianizmu

ŹRÓDŁA Dla osób dociekliwych i znających język angielski podlinkowaliśmy artykuły naukowe, z których zaczerpnęliśmy informacje. Najczęściej link prowadzi do abstractu (streszczenia), natomiast artykuł dostępny jest po zalogowaniu. Czasem jest konieczne wykupienie abonamentu danego czasopisma, lub jednorazowego dostępu. Z kolei pracownicy naukowi i studenci, mający przez swoją instytucje edukacyjną dostęp online do bazy czasopism elektronicznych np. science direct lub elsevier – mogą dotrzeć do oryginału tą drogą.