homoEDUpl's channel
httpwwwhomoseksualizmedupl fan page

"Lubię oglądać rozebranych kolegów, np. w szatni, na pływalni..."

Porównywanie swojego ciała z ciałami kolegów jest częstym elementem dorastania i nie ma nic wspólnego z byciem homo lub hetero. W okresie dojrzewania Twoje ciało się zmienia i rozwija zarówno fizycznie, jak i seksualnie.

Jak już wiesz, to czas często wprawiający w zakłopotanie. Wielu chłopaków zastanawia się, czy ich ciało zmienia się w taki sposób, w jaki powinno. Porównywanie się z kolegami w szatni czy na basenie jest łatwym sposobem uzyskania odpowiedzi,

Jednak porównywanie się z innymi w szatni nie pozwoli Ci odkryć, że każdy jest unikalny. To nie jest jak w wyścigach samochodowych, gdzie wszyscy muszą mieć samochód tej samej klasy. W życiu każdy staje na linii startowej z innym modelem.

Twoje ciało będzie się zmieniać w swoim tempie. Być może nieco szybciej niż u jednych chłopców, lecz wolniej niż u innych. To jest OK. Zaakceptuj swoje ciało i bądź cierpliwy.

Pamiętaj, że nie samochód wygrywa wyścig, lecz kierowca. Dobry wygląd i mięśnie nie sprawią, że staniesz się lepszą osobą. Nie od rozmiaru penisa zależy, czy będziesz prawdziwym mężczyzną. Tak samo nic nie zależy od brzmienia głosu.

Kim jesteś wewnętrznie? Kim się stajesz? Tylko to jest ważne. Czy jesteś osobą, której można ufać, która dotrzymuje słowa? Czy przyjaciele mogą na Tobie polegać? Czy troszczysz się o innych? Czy wstawiasz za tymi, którzy są niesprawiedliwie traktowani? Czy starasz się trudne zadania doprowadzić do końca? Jak radzisz sobie z uczuciami - starasz się je ignorować, czy raczej coś z nimi zrobić? To się liczy naprawdę.

Nie bądź zazdrosny o cudze cechy fizyczne. Bycie mężczyzną związane jest z siłą charakteru, nie z wyglądem określanym przez niektórych jako 'prawdziwy mężczyzna'. Zaakceptuj swoje ciało takim, jakim jest i jakim się staje. Odkryj, kim jesteś - w środku. Odkryj swą wewnętrzną siłę, swe zdolności i talenty i męskość, z którą się urodziłeś.

PS ? jeśli martwi Cię coś szczególnego w Twoim ciele (ból, dziwne guzy) skontaktuj się z lekarzem.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Nie przejmuj się. Niepewność co do swojej orientacji seksualnej jest normalna i związana z okresem dojrzewania. Dla przykładu, gdy w stanie Minnesota w USA przeprowadzono badania wśród 34,000 uczniów i studentów, 25% dwunastolatków nie jest pewnych swojej orientacji seksualnej. Jednak w wieku lat 17 tylko 5% ludzi miało wątpliwości co do swojej orientacji. Co więcej, prawie wszyscy z tych, którzy w wieku dwunastu lat mieli wątpliwości, okazali się heteroseksualni.

Nikt nie mówi, że czas dojrzewania jest łatwy. Twoje ciało się zmienia, hormony dają w kość. Odkrywanie, że dziewczyny, które do tej pory wydawały się po prostu dziwne, mogą Cię pociągać to rzeczywiście wielka zmiana. To zupełnie naturalne, że porównujesz się z kolegami, zastanawiasz, czy nie jesteś za nimi w tyle, ogarniają Cię dziwne uczucia.

W tej chwili Twój układ hormonalny działa na tyle intensywnie, że możesz odczuwać podniecenie seksualne w różnych nietypowych sytuacjach - w klasie, w kinie, a nawet w szatni. Jednak te przypadkowe erekcje nie są związane z orientacją seksualną. (Choć czasem ich pojawienie się może Cię postawić w upokarzającej sytuacji.)

Nie spiesz się z wyciąganiem wniosków, poczekaj, gdy będziesz starszy wiele rzeczy się wyjaśni.

Jeśli martwi Cię coś konkretnego - zajrzyj do innych artykułów na naszej stronie, ufamy że znajdziesz tam pomocne informacje.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Nie dręcz się. Gdy zrozumiesz te uczucia i to, co pod nimi się kryje, poczujesz się lepiej. Czego one naprawdę dotyczą? Mogą one oznaczać coś zupełnie innego niż 'jesteś gejem'. Zapytaj sam siebie: Jaki rodzaj chłopców mnie pociąga? Czego naprawdę szukam??.

Być może wyda ci się to dziwnym pytaniem z oczywistą odpowiedzią - seksu, a czego? A jednak zastanowienie się nad tym może być bardzo pomocne.

PytaniaCzy pociągają Cię chłopacy, bo chciałbyś być tak popularny jak oni? A może są lepiej zbudowani, przystojniejsi, bardziej męscy od Ciebie? A może pociąg, który odczuwasz jest w rzeczywistości pragnieniem, by mieć atrakcyjnych przyjaciół? Może czujesz się samotny lub nieakceptowany? Może wydaje Ci się, że nie dorównujesz innym chłopakom? Warto o tym porozmawiać z kimś zaufanym.

Czy jesteś homoseksualistą? Jeśli masz nie więcej niż 14 lat, nie musisz się jeszcze deklarować. Natomiast jeśli jesteś starszy, a masz skłonności homoseksualne już od dłuższego czasu ? przeczytaj co od Ciebie zależy, a co nie.

Niezależnie od tego ile lat masz pamiętaj kim jesteś - osobą wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju. Jesteś kimś więcej niż Twoje odczucia seksualne (nawet jeśli w tej chwili przyciągają tak mocno Twoją uwagę). Znajdź przyjaciół, którzy będą Cię szanować za to, jakim człowiekiem jesteś, a nie za to, jaką masz orientację seksualną.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Ogólnie rzecz biorąc, homoseksualizm polega na odczuwaniu pociągu seksualnego do tej samej płci. Jednak odczucia homoseksualne mogą w różny sposób wpływać na Ciebie i Twoje życie.

Niektórzy mówią: "Tak po prostu jest. Niektórzy są homo, inni hetero. Przestań się nienawidzić, zaakceptuj, że jesteś gejem i zacznij żyć jak gej." To jedna z opcji, jednak nie jedyna.

Nienawiść do siebie to bardzo zła rzecz. Ważne jest, by akceptować się takim, jakim się jest i kochać się takim, jakim się jest. A jednak, jako nastolatek nadal możesz decydować, kim chcesz być w przyszłości. Czy chcesz, by coś się zmieniło.

Istnieje wielu mężczyzn, którzy odczuwając pociąg seksualny wyłącznie do własnej płci, stwierdzili, że nie chcą być niewolnikami tych odczuć. Że nie chcą, by uczucia homoeretyczne decydowały o ich poczuciu tożsamości. Nie chcieli też udawać, że pociągają ich kobiety, bo to byłby fałsz.

Zmierzyli się ze swoim homoseksualizmem. Niektórym, dzięki pomocy psychoterapeutów, udało się pozbyć niechcianych homoerotycznych odczuć. Dzięki temu byli zdolni do miłości do kobiety.

To trudna podróż, jednak dla części ludzi możliwa. A jest zdecydowanie łatwiejsza gdy jesteś nastolatkiem, niż osobą dorosłą. Dlatego, że nadal się rozwijasz, nadal się zmieniasz i jesteś bardziej elastyczny.

Niezależnie od tego, czy podejmiesz decyzję, by zmienić homoseksualne skłonności, czy przy nich zostaniesz, niektórzy to pochwalą, inni zganią. To jest OK. To Ty musisz podjąć decyzję, czego chcesz w swoim życiu.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

To, że chcesz, by koledzy (lub dorośli mężczyźni) Cię dostrzegali nie oznacza, że jesteś gejem. Czasami chcemy, by nas inni zauważyli, docenili, bo chcielibyśmy stać się częścią ich grupy, stać się do nich podobni, być przez nich akceptowani. A faceci z natury są nastawieni na rywalizację, walkę o przywództwo 'w stadzie'. Może masz wątpliwości, czy jesteś wystarczająco dobry w sporcie albo w grach wymagających rywalizacji?

Dobre pytanie, które warto sobie zadać to: 'Co bym chciał, żeby inni we mnie zauważyli'?. Czy szukasz kogoś kto powie: "Jesteś super!", "Dobrze ci poszło!", "Wiedziałem, że dasz radę!" czy proste "Jesteś OK"?

Każdy z nas potrzebuje, by ktoś go dostrzegł i docenił. Z drugiej strony, Twoja wartość nie zależy od tego, jak dobrze potrafisz coś zrobić. Wiadomo, to się łatwo mówi, znacznie trudniej w to uwierzyć. Zwłaszcza, jeśli znajdujesz się ciągle pod presją: "Zrób to, zrób tamto! Źle! Czemu się nie starasz/"?. Ale taka jest prawda. Zaakceptuj siebie, ze wszystkimi swoimi talentami i umiejętnościami, lecz także ze słabościami.

Chęć bycia zauważonym przez kolegów, mężczyzn może być po prostu chęcią odczucia, że jesteś przez nich akceptowany, że jesteś OK. Być może twój ojciec nie mieszka z wami, lub jest zbyt zajęty pracą, by poświęcać Ci uwagę. Być może masz wrażenie, że cokolwiek byś nie zrobił, nigdy nie będzie to wystarczająco dobre, by Cię docenił. Być może bije Cię lub wyzywa.

Niezależnie od tego, co konkretnie robi Twój ojciec, jeśli nie czujesz, że jesteś dla niego ważny - to naturalne, że szukasz akceptacji u innych mężczyzn. W Twoim sercu jest pustka w kształcie ojca. Warto o tym porozmawiać z kimś komu ufasz.

Poszukiwanie akceptacji, chęć, by inni nas zauważali, jest sama w sobie naturalna i dobra. Dlatego warto szukać towarzystwa mężczyzn i kobiet, którzy będą Cię akceptować, z wszystkimi Twoimi wadami i zaletami. Pamiętaj jednak, że dorosła osoba zachęcająca Cię do stosunków seksualnych nie rozumie, że seks spotęguje tylko Twój stres i nie rozwiąże Twoich problemów.

Istnieją ludzie lubiący uprawiać seks z nastolatkami. Jednakże zastanów się, czy ludziom takim leży na sercu Twoje prawdziwe dobro. A może jest inaczej. Może seks jest w tym przypadku ceną, jaką będziesz miał zapłacić za poczucie, że ktoś Cię akceptuje.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010

Prawdopodobnie nie słyszałeś nigdy, by jakiś chłopak mówił, że chciałby by ktoś go przytulił. A jednak większość ludzi czuje się w ten sposób od czasu do czasu. I nie ma to związku z byciem homo czy hetero.

Dwa pytania, które warto sobie zadać: 1) Gdy chcę, by kolega (lub jakiś mężczyzna) mnie przytulił ? Co czuję? Czy czuję się przestraszony? Samotny? Mam poczucie, że świat zwariował i nie wiem, co będzie się działo?
2) Czego szukam? Na co mam nadzieję? Czego oczekuję od tej bliskości? Czy chcę poczuć się bezpiecznie? Czy chcę poczuć, że po prostu ktoś jest ze mną, dla mnie? Czy czuję się mały i przestraszony i chciałbym, żeby ktoś się mną zaopiekował?

Skąd bierze się chęć przytulenia do mężczyzny? Odpowiedź na to pytanie ma zwykle związek z Twoimi rodzicami, zwłaszcza z ojcem. Dzieci potrzebują dobrego kontaktu fizycznego z rodzicami. Jest to ważna część ich rozwoju emocjonalnego.

Gdy dziecko się boi lub zostało zranione, zwykle idzie przytulić się do mamy lub taty. Jak było z Tobą? Czy, gdy byłeś mały, miałeś dobry kontakt z tatą? Czy był z Tobą z trudnych momentach? Czy często przytulał Cię, poklepywał po plecach? Czy był przy Tobie, gdy go potrzebowałeś? Jeśli nie za bardzo - być może właśnie dlatego dziś szukasz tego fizycznego i emocjonalnego wsparcia.

W momentach, gdy naprawdę mocno potrzebujesz się do kogoś przytulić, nie wpadaj w panikę i nie wyciągaj wniosku, że jesteś gejem. Zastanów się nad tym, co czujesz i czego naprawdę potrzebujesz.

Nie sprzedawaj siebie za moment bliskości z kimś, komu nie zależy tak naprawdę na Tobie, a tylko na Twoim ciele. Znajdź kogoś, kto Cię wysłucha, wesprze, kogoś, kto wierzy w Ciebie i szanuje Cię jako osobę. Taka osoba może przytulić Cię w zdrowy, aseksualny sposób, może też nie przytulać, to co ważne - to fakt, że zależy jej na Tobie i jest gotowa Cię wesprzeć, gdy tego potrzebujesz.

 

http://www.freetobeme.com
data dostępu: 30.04.2010